Jak skutecznie sprzedawać produkty cyfrowe przez internet?

Internet to miejsce, w którym można sprzedawać zarówno produkty fizyczne, jak i cyfrowe. Aby jednak sprzedaż internetowa była łatwa, szybka i bezproblemowa powstały różne aplikacja oraz systemy płatności ułatwiające robienie zakupów. Z informacjami na ich temat powinni zapoznać się przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać swój biznes.

Internet to miejsce, w którym można zamówić nie tylko różne produkty fizyczne, ale także wiele produktów cyfrowych. Okazuje się, że ebooki, oprogramowanie, dostęp do treści abonamentowej oraz różne kursy, to produkty, których szuka wiele osób. Co więcej, sprzedaż tego typu materiałów to świetny pomysł na biznes, ponieważ aby móc nimi handlować, wystarczy tylko komputer. Nie potrzebny jest żaden magazyn, nie trzeba też chodzić na pocztę, aby wysłać poszczególne towary. Można więc stwierdzić, że sprzedaż produktów cyfrowych to idealny pomysł na biznes dla osób, które cenią sobie swobodę i niezależność.

Świetnym systemem do sprzedaży tego typu produktów jest WordPress, który jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Poza tym dostęp do niego jest niezwykle łatwy, a w internecie można znaleźć mnóstwo szablonów graficznych pozwalających dostosować wygląd do wybranej tematyki strony (zarówno płatnych, jak i bezpłatnych). Dodatkowo, jeżeli w WordPressie zainstalujemy wtyczkę Better Pay v2, ułatwimy klientom zakup dowolnych treści. Wszystko dlatego, że wtyczka zintegrowana jest z różnymi systemami płatności takimi jak: Dotpay, PayU (dawniej platnosci.pl), przelewy24.pl, transferuj.pl, PayPal czy MoneyBookers (Skrill).

Za pośrednictwem WordPressa z BetterPay v2 można sprzedawać m.in. takie produkty jak:

1. Dostęp do pojedynczej treści lub abonamentowy dostęp do treści

Coraz więcej osób prowadzi różnego rodzaju blogi, na których prezentują mnóstwo interesujących materiałów. Niektóre artykuły zawierają unikatową, pomocną treść, więc nic dziwnego, że ich autorzy decydują się pobierać opłaty za dostęp do niej. Jeżeli wiedza zawarta w danym materiale jest naprawdę wartościowa, można liczyć na to, że wiele osób zdecyduje się zapłacić za to, by odblokować dostęp do niej.

W praktyce wygląda to tak, iż na danej stronie lub blogu pokazuje się tylko początek artykuły, który ma zaciekawić czytelnika, natomiast później jego oczom ukazuje się informacja, że dalsza część artykuły będzie dostępna po dokonaniu wpłaty. Może być to przelew lub płatność SMS’em (mikropłatności SMS). Jeżeli w WordPressie zainstalujemy BetterPay v2, wówczas dokonywanie płatności w ten sposób nie będzie żadnym problemem dla klientów.

Warto wiedzieć o tym, że bardzo dobrze sprzedają się treść, po przeczytaniu których czytelnik może osiągnąć jakąś korzyść. Będą to więc artykuły o tym: jak zrzucić zbędne kilogramy, jak skutecznie prowadzić biznes, czy np. jak sposób szybko i bez problemu zdobyć wymarzoną pracę?

2. Kursy

Bardzo popularne w ostatnim czasie są różnego rodzaju kursy internetowe. Mogą one na przykład pokazywać, jak wykonać oryginalną biżuterię, jak zmotywować się do pracy, jak urządzić pokój dla dziecka itp. Ludzie chętnie płacą za informacje, które mają im pomóc rozwijać swoją pasję, doskonalić jakieś umiejętności lub osiągać inne korzyści.

Oczywiście decydując się na założenie strony z takimi kursami, warto wcześniej dobrze zbadać rynek i sprawdzić, jakie hasła internauci najczęściej wpisują w wyszukiwarkę. Na tej podstawie da się stworzyć stronę, na której różne osoby znajdą to, czego pragną i czego chcieliby się nauczyć. Opłata za kurs odbywa się w taki sam sposób, jak za dostęp do treści. W tym przypadku można również udostępnić na stronie fragment kursu, wraz z informacją, że odblokowanie całości możliwe jest po dokonaniu zapłaty.

3. Ebooki

Ebooki to produkty cyfrowe również coraz chętniej ściągane przez internautów. Mówi się nawet, że powoli zaczynają one wypierać zwykłe książki, choć pewnie droga do tego jeszcze bardzo daleka. Sam fakt, że różnego rodzaju ebooki pobiera mnóstwo internautów wynika zapewne z faktu, że wiele osób dysponuje tabletami, iPod’ami itp., przy pomocy których można bez problemu czytać je w dowolnym miejscu – autobusie, tramwaju, pociągu itp.

Sprzedaż ebooków może więc przynieść duże zyski, trzeba tylko wiedzieć, jak je sprzedawać i zrobić to umiejętnie. Podstawowa zasada, o której należy pamiętać jest taka, żeby zaprezentować klientom ciekawe fragmenty książki, tak aby zapragnęli oni przeczytać całość. Jeżeli zaciekawimy czymś konsumenta lub uświadomimy mu, że po przeczytaniu tej książki osiągnie wymierne korzyści – np. schudnie; dowie się, jak być bardziej asertywny albo po prostu spędzi przyjemnie czas na lekturze, to możemy liczyć na to, że zapłaci on za dostęp do danego ebooka.

4. Pliki i oprogramowanie

Różnego rodzaju pliki i oprogramowanie sprzedawane są w internecie od zawsze. Zasada sprzedaży powinna być taka sama, jak w przypadku innych produktów cyfrowych. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby jak najlepiej zaprezentować produkt klientowi, można więc pomyśleć o stworzeniu dobrego listu sprzedażowego. Poza tym warto zaprezentować działanie danej aplikacji lub oprogramowania na krótkim filmiku. Dzięki temu pokażemy klientowi, że nie kupuje przysłowiowego kota w worku. Takie posunięcie z pewnością przyczyni się również do wzrostu zainteresowania danym produktem.

Tagged As: , , , ,

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *