Prosty sposób na zwiększenie sprzedaży korzystając z wtyczki Better Pay

Jeśli korzystasz z Dotpay, transferuj.pl lub przelewy24.pl, to w ustawieniach Better Pay możesz zdefiniować dowolny adres powrotu z systemu płatności. Adres ten może również zawierać dynamiczny parametr będący identyfikatorem zakupionego produktu.

Better Pay - ustawienia adresów powrotu

Jak mogę to wykorzystać?

Ponieważ w adresie powrotu może znaleźć się informacja o produktach (parametr {pid}), które zakupił właśnie klient, możesz przygotować prosty skrypt PHP, który zinterpretuje te dane i przekieruje kupującego na kolejną ofertę, która może go zainteresować.

Co jeśli nie znam PHP?

Nic nie szkodzi. Wystarczy, że zainstalujesz wtyczkę Redirection lub podobną. W niej, z łatwością zdefiniujesz odpowiednie przekierowanie.

Jak? Zrób próbne zamówienie, zobacz jaki dokładnie adres pojawił się w przeglądarce po powrocie z systemu płatności i wykorzystaj go by zdefiniować odpowiednie przekierowanie w Redirection (Narzędzia -> Przekierowania).

Ustawienia wtyczki Redirection

Czy można w ten sposób wyświetlić jednorazową ofertę?

Oczywiście, że tak. Korzystając z kolejnej wtyczki o nazwie Page Expiration Robot lub podobnej możesz ustawić stronę z ofertą, aby wyświetlała się tylko raz danemu klientowi.

Podsumowując

Wdrożenie powyższych, prostych rozwiązań pozwoli Ci z łatwością zwiększyć sprzedaż oferując dodatkowe produkty każdej osobie, która właśnie dokonała zakupu i nadal ma „otwarty portfel”.

Tagged As: , , ,

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *