Własny program partnerski? Dlaczego nie!

Najlepszą reklamą jest zadowolony klient. Ta prawda marketingu nie zmienia się od stuleci, jednak era internetu to też nowe wyzwania. Możesz reklamować się nie tylko przez swoich klientów, ale także przez partnerów biznesowych, którzy uznają, że to, co robisz, jest warto pokazania (oczywiście za odpowiednie pieniądze).

Co to jest program partnerski?

Program partnerski to system współpracy pomiędzy tobą, a twoimi partnerami. Oni promują twoje usługi, a jeśli ktoś skorzysta z ich polecenia i wykona określoną czynność (czyli zamówi coś u ciebie, wypełni formularz albo zarejestruje się na listę mailingową), partner otrzyma odpowiednie wynagrodzenie. Programy partnerskie są doskonałym narzędziem marketingowym, ponieważ pozwalają nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale także rozpoznawalności twojej firmy.

Skrypty programu partnerskiego

Oczywiście programów partnerskich nie prowadzi się ręcznie na kartce. To czynność praktycznie całkowicie zautomatyzowana, więc wymaga jedynie integracji odpowiedniego skryptu programu partnerskiego. Jednym z przykładów takich skryptów jest Better Partner (rozszerzenie wtyczki Better Pay dla WordPress). Ten skrypt charakteryzuje się doskonałą integracją i jest dobrze dopracowany pod względem funkcjonalności, daje wgląd w szczegółowe statystyki, ale nie wymaga wielkich zasobów i jest dość tani. Partneo z kolei to system partnerski dostarczany w formie SaaS z abonamentem miesięcznym. Jest co prawda droższy w użyciu niż Better Partner, ale za to można go skonfigurować do pracy z praktycznie dowolną stroną internetową.

Tak naprawdę wszystkie skrypty mają tylko kilka podstawowych zadań do wykonania: rozpoznanie, z jakiej lokalizacji pochodziła akcja (czyli wskazania partnera, który powinien otrzymać prowizję), sumowanie prowizji oraz przygotowanie prostego panelu dla partnerów. Cała reszta to jedynie dodatki, które czasem są potrzebne, a czasem nie – w zależności od tego, jak chcesz wykorzystać program partnerski, bo tutaj pomysłów mogą być setki.

Tagged As: , , , ,

4 komentarze to “Własny program partnerski? Dlaczego nie!”

 • Marek Idea on Czerwiec 3, 2014

  Od kilku lat zajmuję się promocją internetową. W moim przekonaniu w miarę wprowadzania kolejnych zmian w algorytmie Googla i coraz większego zawłaszczania przez tą firmę przestrzeni internetowej programy partnerskie (afiliacyjne) stają się coraz lepszym sposobem do promocji sklepów internetowych, produktów i usług w internecie. Najlepiej gdy firma wprowadza własny program partnerski w ramach swojej branży. Przynosi on najszybciej i najlepsze efekty. Uważam, że takie skrypty jak ten warto promować. Zastanawia mnie tylko – dlaczego sprzedając skrypt programu partnerskiego nie ma tu wykorzystania tego programu. Mimo wszystko na swoich stronach pozwolę sobie zarekomendować tą wtyczkę.

  • admin on Czerwiec 4, 2014

   @Marek – Skrypt jest wykorzystywany na tej stronie. Za polecanie produktów można otrzymać 30% prowizji. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą napisz proszę na pomoc [małpa] uppress.pl.

 • Pawel on Maj 1, 2015

  Szukam i szukam i nie widzę ceny za Better Partnera…

  • admin on Maj 5, 2015

   @Pawel – Better Partner nie jest obecnie dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *